Category Archives: Uncategorized

Výprava 25. 1. 2020

Sraz: 8:15, Bořislavka (Ve vestibulu metra)
Návrat: 17:35, Bořislavka (Ve vestibulu metra)
Cíl: Dobřichovice

Tuto sobotu se vydáme na cestu po Dobřichovických lesích. Pokocháme se přírodou na zdejších vyhlídkách, pobávíme se pár hrami, prověříme své dovednosti a utečeme z Prahy od elektroniky na krásný den v přírodě.

Vybavení: Teplé oblečení dle počasí (s možností umazání), jídlo a pití na celý den, tužka,papír, zápisník, šátek, uzlovačka, 10 papírových střel, baterka, 30 Kč na vlak.

Dalibor Bambas, tel. +420 776 689 789
Marek Šíma (Mára), tel. +420 722 969 830

Informace k vánoční výpravě 13. – 15. 12. 2019

Sraz: 17:00 u klubovny

Návrat: 16:15 na Bořislavce

Cíl: Skautský areál České Skalice v Babiččině údolí

I letos se bude konat jako každý rok vánoční výprava. Vánoční výprava je jednou z nejdůležitějších oddílových akcí roku, a proto by se ji měl účastnit každý člen. Kromě klasických her a programu budeme věnovat čas i vánočním tradicím a zvykům. Jedná se o slavnostní událost a je vhodné s sebou mít kroj.

Vybavení: dostatek teplého oblečení, kroj (košile, šátek) a vhodné oblečení ke kroji (slušné kalhoty, pásek), přezůvky, spacák, karimatka, nepromokavá bunda/pláštěnka, hygienické potřeby, 10 papírových střel, lžíce, hrnek, nůž, zápisník, psací potřeby, blok, uzlovačka, šátek, baterka, svíčka, sirky, dárky pro kamarády, cukroví, jídlo a pití na páteční večer, 500 Kč na ubytování, dopravu a jídlo, platnou lítačku nebo 2 lístky na MHD

Vojta Strnad (Garf) 774 655 345

Šimon Minka (Nebozez) 774 143 880

Vyprava 23.11.2019

Sraz: 7:50, Bořislavka (Ve vestibulu metra)
Návrat: 16:40, Bořislavka (Ve vestibulu metra)
Cíl: Solvayovy lomy

Na této výpravě se vydáme do okolí obce Svatý Jan pod Skalou, kde navštívíme hornický skanzen Paraple a Svatojánskou skalní stěnu.

Vybavení: Teplé oblečení dle počasí (s možností umazání), jídlo a pití na celý den, tužka,papír, pevné desky, zápisník, šátek, uzlovačka, tenisák (kdo má), 10 papírových střel, baterka,

40 Kč na vlak.

Dalibor Bambas, tel. +420 776 689 789
Vojtěch Bartovský (Tygr) , tel. +420 731 624 652

Výprava 2.11.2019

Sraz: 8:00, nádraží Praha-Veleslavín (u vlaku)
Návrat: 17:40, nádraží Praha-Podbaba (u vlaku)
Cíl: Budeč

Během této výpravy se projdeme údolím Zákolanského potoka, a poté navštívíme přemyslovské hradiště Budeč.

Vybavení: Teplé oblečení dle počasí (s možností umazání), jídlo a pití na celý den, tužka, papír, pevné desky, zápisník, šátek, uzlovačka, tenisák (kdo má), 10 papírových střel, baterka, 30 Kč na vlak.
Dalibor Bambas, tel. +420 776 689 789
Cyril Matoušek, tel. +420 723 021 168

Informace na podzimky

Sraz : 8:15 hlavni nadrazi
Návrat: streda 13:40 metro Borislavka

Pojedeme na trampské tábořiště u řeky Střely. Spát se bude v  trampském sroubku (bez vytápění! ) nebo ve stanech. Proto je třeba mít dobrý spacák a teplé oblečení na večer i na noc. Všechny věci musí být pořádně zabalené v  batohu, protože nás čeká přibližně 7 km pochod terénem a je tedy třeba mít volné ruce! Protože je pravdepodobne, že budeme brodit (podle rozhodnutí většiny) je vhodné mít na vrchu batohu připravený ručník. Jidlo nakoupi každý samostetne dle dohody na schuzce. V pripade ze se nebude moci zucastnit zajisti predani nekomu kdo pojede.

Vybavení : dobrý spacák, karimatku, oblečení v  přírodních barvách, oblečení na převlečení a něco teplého na večer, teplé oblečení na noc, pevné boty a sportovní obuv na přezutí, čepici, rukavice, pláštěnku, hrníček, lžíci, jídlo na sobotu (společně jíme až od večeře), cosi na diskotéku, pití na cestu, hygienické potřeby, ručník, zavírací nůž s  pojistkou, baterku, svíčky a sirky, šátek, uzlovačku, zápisník a tužku, pastelky, jidlo dle rozpisu a uctenku za nej, 360Kč na jídlo a dopravu

Víkendová výprava 11. – 13. 9.

Sraz: 17:15 u klubovny
Návrat: 14:55 nádraží Podbaba

Na první společnou víkendovou výpravu se vydáme do Litoměřic, kde se ubytujeme ve skautské klubovně střediska Radobýl. Půjdeme se podívat do nedaleké jeskyně, kde možná uvidíme i netopýry.

S sebou: teplé oblečení do lesa, pláštěnka/nepromokavá bunda, spacák, karimatka, přezůvky, hygienické potřeby (kartáček a pasta, toaletní papír), lžíce, láhev na vodu ( 1,5l ), baterka, nůž s pojistkou, sirky, zápisník, tužka, uzlovačka, šátek, nějaké sladkosti nebo slanosti na diskotéku, dva lístky na metro nebo jiný doklad na MHD, 300 Kč na vlak, jídlo a ubytování.

Dalibor Bambas ( 776 689 789 )

Informace o vyprave 20.-22.9. – SKAUTI

Sraz 17:00 u klubovny
návrat 15:05 Metro Borislavka
Cil: Vranni skala

Bohuzel predpoved není uplne dobra, a i když je hezky, tak je vecer celkem zima, takze praveke preziti odlozime na teplejsi obdobi a dame si obycejnou vypravu. Spát se bude venku pod celtami. Od vlaku půjdeme něco pres 6 km proto je třeba mít všechny věci pořádně zabalené a pokud možno nic v rukách. V báglu by mělo zbýt místo i na společné potraviny. Vybaveni: Spacák a karimatka nebo alumatka, oblečení na spaní. Oblečení v přírodních barvách, které snese i horší zacházení na sebe a něco teplého na večer, pláštěnka, či nepromokavá bunda, Hygienické potřeby (kartáček a pastu, toaletní papír a ručník), lžíce a hrníček, baterka, sirky a láhev s vodou (!alespon 1,5l!) . kromě toho standardní vybaveni jako je šátek, uzlovačka, zápisník, tužka, papírové koule, zavírací nůž s pojistkou a cosi na diskotéku. Jídlo a pití na pátek a 120Kč na společné jídlo a vlak.

Dalibor Bambas. (tel 776 689 789)

Informace a dokumenty k táboru

Dokumenty k táboru jsou letos ve formulářovém PDF, takže je můžete vyplňovat na počítači a po vytištění již pouze podepsat. Ke stažení jsou všechny zde.

Potvrzení od doktora platí nově 2 roky, takže se může použít loňské, nebo pokud máte nějaké ze ŠvP či jiných táborů, pokud je na něm uvedeno, že je dítě schopno účasti na stanovém táboře.

Přihlášku prosím zašlete elektronicky vyplněnou na Daliborův e-mail, papírovou podepsanou přineste až k odjezdu.

Pozor, jedeme do hor, takže tam bude v noci slušná zima. To platí i pro návštěvák pro ty kdo budou chtít přespat, vezměte si řádně teplé oblečení. Samozřejmě budeme rádi, když co nejvíce rodičů tam na oba dny zůstane.

Tábor je nejdůležitější součástí skautské činnosti, takže doufáme, že všichni pojedou a krásně si ho s námi užijou, navíc tedy výjimečně v netradičním prostředí šumavských kopečků.

Letošní etapovka bude na téma divokého západu, tak očekáváme vtipné kovbojské kreace, ale samozřejmě s ohledem na to, že se v kostýmech budete i pohybovat. Žádné hlučné zbraně, myslivci to nemívají rádi a nechceme vyvolávat konflikty s místňáky.

Jakékoliv dotazy směřujte na Zebru nebo Dalibora.