Monthly Archives: Září 2021

Víkendová výprava vlčat 24.-26.9.

Král Artuš je mrtvý a naděje na zachování keltského národa s ním.
Mlhy houstnou a nezbývá nám moc času. Naše domovy budou co nevidět zničeny a ti kdo zůstanou v nich najdou svůj hrob. Zabalte to nejnutnější a připravte se na cestu. Musíme najít Avalon dříve než bude pozdě.
Sraz: pátek 24.9. 2021 – 16:00 metro Bořislavka (u laviček před trafikou Relay)
– nutnost prokázat bezinfekčnost
Návrat: neděle 26.9. 2021 18:00 metro Bořislavka (stejné místo)
Cíl: Kokořínské lesy v okolí města Dubá
Účastnický poplatek: 150kč
Od autobusu půjdeme 4 km a je třeba mít vše dobře sbalené v batohu tak aby nikdo nic nenesl v rukou. Kluci by si měli na výpravu nachystat a sbalit věci sami podle seznamu, prosíme vás rodiče o následnou kontrolu/ doladění. V batohu by mělo zůstat trochu místa na společné jídlo. Nepřibalujte nic navíc, půjde pouze o zbytečnou zátěž.
Všechno oblečení by mělo být nevýrazných přírodních barev a nemělo by příliš vadit jeho ušpinění/poničení. Součástí vybavení je „pochutina na diskotéku“- Jde o sladkost kterou každý přispěje na závěrečnou hostinu(čokoláda, balíček bombónů/sušenek apod) Nahlaste předem svou účast a stravovací výjimky aby bylo možné nakoupit místenku a přizpůsobit jídelníček. Společné jídlo je až od soboty a na pátek si každý bere
svoje. Spát se bude v přístřešcích postavených na tábořišti okolo kterého se budeme většinu času pohybovat.
Na sebe: dlouhé kalhoty, mikinu, pevné boty(pohorky)
Vybavení do batohu: 1,5/2l flaška s vodou, jídlo na pátek, spacák, karimatka, hygienické potřeby, 1 tričko a lehké tepláky na spaní, 1 podvlíkačky, 2x trenýrky, 1x běžné a 2x teplé ponožky, 1x lehká softshellová bunda, hrníček, lžíce, ešus, zavírací nůž s pojistkou, baterka, uzlovačka, šátek, 10 papírových střel(koulí), zápisník, tužka, papír, hrobová svíčka, kapesníčky, 2x lístek mhd na 30min/lítačka, respirátor, pláštěnka.

Sebastian Kouklík (Sebík) – 774 297 213
Martin Salák (Jimmi) – 775 177 661

Informace o výpravě skautů 24.-26.9.2021

Sraz: 17:30 u Klubovny
Návrat: 16:45 metro Bořislavka
Cíl: Český kras
Na první letošní skautskou výpravu se vydáme do blízkého oblíbeného Českého krasu. Spát budeme pouze pod plachtou, kdyby byla opravdu špatná předpověď tak vezmeme stany. Je již docela chladno, tak tomu přizpůsobte své vybavení. Budeme se pohybovat v těžkém terénu a ve starém lomu, tak je dobré mít pevnou obuv. Asi navštívíme i blízké štoly, případně jeskyně.
Vybavení: Spacák, karimatka, teplé oblečení na noc, oblečení dle počasí s možností ušpinění, pevné boty, nepromokavá bunda či pláštěnka, hygienické potřeby, kdo chce tak ručník případně plavky, toaletní papír, lžíce, zavírací nůž s pojistkou, sirky, baterka, uzlovačka, šátek, 10 papírových koulí, zápisník, tužka, papír, stezka, tenisák (kdo má), jídlo na pátek, prostor v batohu na společné zásoby, láhev s vodou (alepsoň 2×1,5 l), cosi na diskotéku, 100 Kč na vlak a jídlo, 2× jízdenka na 30 min. nebo platná legitimace MHD, průkazka s fotografií a datem narození (děti do 18 let), respirátor
Dalibor Bamabs 776 689 789