Tábor 2005 – MERKOVÉ

Titulní stránka táborové knížky

   Letošní tábor byl v duchu mimozemšťanů. Táborníci byli Merkové, jejichž domovské planetě hrozila katastrofa a oni se snažili najít nové místo pro život. To jim komplikoval především kritický nedostatek zásob a ne zrovna úplná podpora vedení planety.

Celkem jsme letos v krásném prostředí Blatenska strávili 23 dní v počtu 10 skautů 8 vlčat a 6-4 vedení (Rohlík jel po týdnu na vůdcovský kurs Gemini a UkUk nás opustil po 14 dnech do práce.) Seznam účastníků
Počasí bylo takové podivné, pár dní pařáky, že nešlo nic dělat většinu tábora pak chvíli hezky, chvíli déšť. Zažili jsme i několik bouřek, ale většina se nám naštěstí hezky vyhnula. Všichni co se ztratili na etapách se tentokrát dokázali najít sami, a tak až na pozdní večeře z toho nebyli žádné problémy.

   Tábor pro mě nazačal nejšťastněji, neboť jsem po probdělé pracovní noci zaspal. Přesněji řečeno vzbudil mě až telefonát jednoho z rodičů, zda se dnes na ten tábor jede. Navíc auto, které přijelo, bylo relativně malé a tak jsme museli přebírat věci, které chceme vzít. Při tom se samozřejmě vyřadili i některé, které pak byly potřeba. Počasí také nebylo zrovna přívětivé což všechno dohromady nejednomu táborníkovi zkazilo náladu. Navíc se nám podařilo urvat krk u Furovi kytary, neboť ty jsme vezli vlakem. Kytar bylo celkem 5 a to slibovalo naději pro náš oddíl do budoucna. Vůbec celý tento tábor byl hodně „hudební“.
Na tábořišti jsme potkali už jen Vencu, a i ten musel frčet, tak jsme se jen dohodli, že si necháme jejich celty, aby je nemuseli skládat mokré. Po rozdělení stanů jsme se vrhli do jejich úprav a samozřejmě do všech ostatních zahajovacích prací. Nejdůležitější v nestálém počasí bylo vytvořit dostatečnou zásobu dřeva, což někteří odmítali pochopit a hned na začátku se snažili flákat. Tak jsme si taky popovídali o táborových zásadách a ukázali nováčkům herní území. Při tom se strhla nejedna šiškovka.
Také jsme se došli vykoupat a podívat na Chvalov, protože náš rybníček je letos dosti humusný. A protože ti co to měli za úkol, nerozdělali ohýnek v týpku, zakončili jsme den na náměstíčku informacemi o nočních hlídkách. Ty dostal na starosti Moskyt, a ani on se nevyhnul pár zmatkům. Je pravda, že to pro různé změny ve složení účastníků neměl úplně jednoduché.
Ráno Ondra uvedl kluky do tvrdé táborové reality zatím mírnou rozcvičkou, dopoledne se pak pokračovalo v různých pracech na společných stavbách a samozřejmě opět dřevem. Moskyt s Klíštětem si našli jinou zábavu a to výrobu foukaček. Tentokrát se je ale ještě do práce dokopat podařilo. Odpoledne byli vstupní fyzické testy, kde mnozí překvapili, bohužel povětšinou nemile. Pak se hráli čísla. Samozřejmostí bylo i dnes koupání. Večer byl oheň, který byl opravdu dobrej (díky roveři) a u nějž proběhlo vyhodnocení bodování za celý rok. Vyhrál Klíště a mezi pondělními vlčaty Martin.
Novým zvykem na našem táboře se stalo stříhání o mytí ešusu. Objevili se takoví experti, kteří pak díky tomu nemyli svůj ešus ani jednou.

Fura se na tábor docela těší Moskyt od začátku zkoušel nové úpravy své hlavy Přestup v Březnici Klíště je i přes všechny potíže vysmátej, ostatně jako téměř vždy Neradostný pohled po cestě z Mačkova Protože každou chvilku pršelo, naskládali roveři všechny věci do týpka Vůdcovský stan Kluci se na rozcvičku viditelně těší Raní mytí v rybníce Hned první den se začalo s kutilstvím - základ bubínku Bachor diriguje práci?? Ale je vidět i s rýčem a při zvelebovací činosti Nejvíce se pracuje v dřevárně Protože v kuchyni se musí řádně topit První přistiženej při flákání Tady se také zrovna nepředřou Vojta si šňupnul chili a pak si to rozpatlal i do očí Moskyta to pobavilo a zaujal ho roverskej nápad foukání čili do obličeje foukačkou A odnesl to nic netušící Milan - a bylo to peklo Pohled na tábor Pěstujeme kytičky Co je tolik pobavilo ? ... ... Moskyt si vyrobil kožená tanga, a teď je předvádí Vypalování bubínku Walker při práci Rohlík testuje nového oře - doufám že to přežije (to kolo samozřejmě) Pohled skrz bubínek Klíště si roztápí smůlu na pochodeň Roveři stavějí oheň Kluci vezou chrastí do ohně A to je hotové dílo Pohled na tábor od ohniště Večerní oheň Dalibor cosi povídá Někteří i poslouchají Někteří klidně blbnou Ohnivcem byl zvolen Klíště Ohýnek nám krásně hořel

  Po ránu nás čekala tak zvaná HC rozcvička. Tentokrát ale byla jen mírná a s pár posilovacími zastávkami jsme doběhli na chvalov. K příjemnému překvapení všech doběhl i Kenny. Bohužel díky větru foukajícímu směrem k hrázi nabyl pro koupání pouýitelnej ani tento rybník a tak jsme se po návratu museli umýt v barelu. Honzíkovi se podařilo někde ztratit brejle, a tak jsme je zkoušeli najít, ale bylo to marné. Po snídani nás čekalo oblíbené škrábání brambor a pak nějaké hry na louce.
Pak jsme se pustili do první etapy CTH. Bylo to hledání informací v síti. Bloudění lanovým bludištěm za dodržování přísných podmínek se všem líbilo. Bohužel jsem tam nebyl a tak nemohu napsat více.
Pak jsme se šli vykoupat, tentokrát do našeho rybníčka. K obědu byl smažák, a tak všichni dlabali jak vlčáci i když mají ještě spoustu sladkostí z domova. Odpoledne další z oblíbených činností – úklid. Pak také středověk, protože je to hra populární a oblíbená, i když je předem jasné, že král jsem JÁ. V jeho průbehu přifrčel Kůzle, který měl zánět v uchu a musel ještě dnes na kontrolu.
Významnou událostí toho dne byla rovněž stavba pece. Rohlík s Furou se do ní pustili opravdu s velmkým elánem a tak brzo bylo zřejmé, že se bude péct. Občas to vypadalo, že bude dokonce pečínka z Fury, když se při kopání soukal dovnitř, ale bohužel se mu vždy povedlo dostat se ven. Vyrobili k ní řevěný komín, který však nevydržel a musel být nahrazen rourou od kamen. Večer pak tradiční fotbálek a Červený trpaslík.
Během dne dostali družinky zadanou výrobu ZÁkličského DEníKu, jehož nejoblíbenější částí se stal comics.

Vojáček na dovolence ·--·/-·//   =   Příprava na nástup Rychle do kroje Honzík už je připraven Ked si dokonce stíhá číst Ještě se před nástupem trochu posilnit Kenny studuje nějaká pravidla Tak kde je ten nástup Ondra raději než na nástupy chodí na latrinu K budování a obraně vlasti .... I UK UK je ready Připravit vlajkovku vlčata Nástup! Vedení Skauti Ondra už se vrátil Kluci na nástupu Vlajka už je nahoře Občerstvení po hře Připraven k etapě Rohlík relaxuje u vůdcovského stanu Další mimozemšťani KLuci někde sebrali CDčka a teď s nima oslňujou Blesk je drsnej pirát vesmíru Zakuklenci Poťouchlý úsměv pod kápí Tento kostým mě strhl k práskání bublinek, čehož se pak chytli všichni - chudák Vojta Malý Merk uprostřed malého tábora Vrchní Merk se připravuje Oběd už se taky chystá  A zatímco služba maká, ostatní se koupou a cvičí akrobacii a jsou moc rádi, že můžou blbnout a nemusej pracovat protože ač je voda studená, je u ní příjemně Skok v podání Moskyta Bleskův úžasnej sestřih je po koupání ještě lepší Ideální táborové vozítko Bubínek po první várce vypalování Pohled z kuchyně na tábor Merkové útočí a už se na nás sápe Příprava smažených sýrů Merk si asi moc nepochutná Počasí každou chvílku hrozilo přeháňkou Tu se něco řeší - asi úklid Veget únava? tak brzo? Přijechal Kozliště, k nemalé radosti svého bratra Ze spodního tábora si přišli cosi půjčit a postěžovat na dětičky.Tak jsme hned dohadovali nějakej sport Žvejk taky něco studuje Dalibor jde obsadit své právoplatné královské místo Furáč si musí uložit, co mu rodičové přivezli (bratr už se snad uloží sám) Žvejk je skutečně zaujat UkUk zastrašuje Kůzle se hned zapojil do bitvy Tadeáš má teda ránu Nefoť, pojď hrát Šlechta Moskyt uvažuje o další taktice Furáč má pauzovací náladu útok na Bleska REVOLUCE!!! Souboj o krále si už asi prohrál Tady se bojuje o šlechtické posty Měšťana určitě dám a z těhle budou sedláci Kenny se chystá do pastoušky No jasně, ta je nejlepší Dem se mejt Z moskyta se stal vášnivý kuřák, pořád žmoulal svou dutou trubičku v puse a cpal si ji vším možným Kůzle ti tu chyběl co? Někteří se i k vodě vezou Fura je línej otvírat dvířka a tak do stanu skáče (Chudák Mamut, když je náhodou doma, složí jako dopadiště) Bratři v triku VEČEŘEEEE!!! Rohlík vede kurz manuální zručnosti a tak jí stylově vlastnoručně vyrobenýma hůlkama Večer fotbálek a stavba pece - Furáč má asi rád teplo, jen počkej až zatopíme, pak si tam vlez To Rohlík kope s rozvahou a oba k tomu mají početné obecenstvo Už se snáší tma na táborovou bránu Žvejk překvapen bleskem

V tento den se udály v 2 zásadní akce, z nichž jedna byla plánovaná, jedna neplánovaná.
První byla, po nezbytných raních pracech, etapa. Celé dnešní dopoledne, a ještě spoustu dalšího času, strávili kluci výrobou lodí, kterými budou cestovat vesmírem, vlajek, pokřiků a volbou jmen. Lodě se nejčastěji vařili, což je nová výrobní technologie merků (na zemi by se tak nejvýš svařili). Vlajky vznikali tradičně z roztrhaného zásobovacího stanu, a tak měli tradiční oranžovou barvu.
Druhým zpestřením bylo hromadné nedobrovolné koupání. To mělo tyto důvody.
a) Svátek měl Jakub a ty máme v oddíle 3. je pravda, že Rohlíkovi se od rána říkalo Jirka, ale to nikoho nezmátlo. Tak nám zmizel do lesa a nechal za sebou značkovací stopu. My jsme však měli další věc, která nás zaměstnala, natolik, že jsme to neřešili.
b) Kůzle a Martin blbnuli příliš na nástupu a tak se vedení rozhodlo je potrestat koupelí, z čehož měli ty správné pocity.
c) Kolegialitou i nekolegialitou všech ostatních.
Takže zatímco Jirka připravoval stopovací dráhu v lese zcela zbytečně (proč taky, když jiřího je v dubnu) my jsme si odnesli oběti k vodě. Musím přiznat, že buď už slábnu, nebo nám nějak moc rostou. Odnést svíjejícího se kozla k rybníku nebyla žádná legrace. Ta začala hned vzápětí. Nejprve tam vletěl Martin, pak byl namočen Kůzle, a když už jsme byli u té vody tak nastoupili i oslavenci. Při tom někteří jedinci prudili a tak šli taky. To už se zvrhl hotový boj o suchou kůži. UkUk naznačoval, co máme udělat Furáčovi, a poznal na vlastní kůži přísloví o kopané jámě. Při následném pokusu kluků nás z mola sestrkat jich skončila ve vodě naprostá většina. Pak už nezbývalo než zdrhat a to jak před mokrejma trikama, tak i šiškama.
Kromě těchto událostí se samozřejmě stále něc dělo. Například při přístavech jsem krásně naštval Bachora.
To bylo tak: Bachor si po ránu dával v lese rande s veverkou, která mu pak pózovala pro spoustu fotek. Byl na ně náležitě hrdej, a tak když přišli při hře kluci, že v lese našli mrtvou veverku, neváhal jsem ani chvilku a zneužil toho. Za pomoci Fury jsem vyfotil detailní záběr hlavičky a přinesl to ukázat Bachorovi. Koukej veverka ve skoku povídám mu. Byl tak naštvanej, že zatínal pěsti a běhal okolo jak pejsek na řetězu a přemějšlel jak mě trumfnout. Bohužel jsem příliš hodnej a tak jsem mu pravdu brzy prozradil. To Žvejk reagoval okamžitě. „Ta musela bejt vzteklá nebo mrtvá!“
Další zajímavou událostí bylo první pečení v naší nové peci. První pokusnej plackochleba byl docela v pohodě, ale pec ještě mouchy měla. Také se rozjela výroba předmětů z kůže, takže co dělat bylo opravdu pořád. Večer jsme se pro změnu zdrželi v týpku u kytary hezkou chvíli přes večerku.

Nástup na hru Vrchní merk seznamuje ostatní s tíživou situací Ti ji berou opravdu vážně asi tuší co je čeká Bachovo odrazné focení Blesk je velmi drsný Merk Lilie na kuchyni Zajímavé Merk ležící neMerk nespící Tady umí někdo zacházet se sekerou Fura - průkopník práce s kůží jen si musel vyrobit nástroje Žvejk cosi předvádí Hmyzí kostra Právě vychází nové číslo Zadku Kreslení vlajek Mrtvá veverka v lese Tak tahle fotka Bacha skutečně nepotěšila Fura s veverkou Rychle ať mi neuteče Neumíš se chovat slušně? Chudák malinká Kromě mrtvé veverky je tu i spousta živejch zvířat - žabička Dělat dřevo je potřeba opravdu pořád Kůzle často dráždí had bosou nohou a tentokrát to odnese holé bříško - kdo dvacku?  Chodit na boso při práci se nemusí vyplatit, hlavně poblíž Bachora Kuchyňská chystá oběd budou karbanátky Kůzle řádí s novou vlajkou - není on náhodou stejnej cvok jako jeho bratr??? Tajný technologický postup - pěttisícdvěstškrát zmenšeno Kluci jsou cvoci do bruslí a projevuje se tu úplně všude různé zajímavé polohy předvádějí skoro všichni ale najdou se i zajímavé či extrémní kreace  Moskyt se právě vysekal Tohle je oficiální trik, jen nevim jakej a co takhle překoky To je peklo, když si všichni blbnou a já musím pracovat, navíc je to těžké Moskyt si nevěří V pohodě ne? trénink Martin se už nese do vody, ač se brání co to de a zkouší i brek, jenže na nás to neplatí Sluší mi to Kozlík už se taky nese, ale jsem asi moc slabej Martin už letí Kůzle se musí jen namáčet, protože měl zánět v uchu Ked jde jen tak za odměnu Blesk už také letí a působí mu to dobře na účes UkUk jámu kopá Mamut má taky svátek Moskyt ne, ale zasloužil by si tam jít také  Milan je lehkej a tak krásně lítá a už ho vedou To se Bleskovi docela líbí UkUk už tak spokojeně nevypadá hromadná mela měla jasné výtěze, resp. neporaženépec v akci pohled dovnitř Předpremiera lodi Tadeáš se PO koupání převlíká do plavek! tlama1 tlama2 Nesmělý Sochor útočný Milan Ondra neukazuje svaly - ta boule je po štípanci Co se to tu děje Blesk Milan Kenny. Dalibor sluníčko zapadá za lesy Tak dobrou noc

  Protože skauti mají býti otužilí, chodíme ode dneška na rozcvičky co nejméně oblečení. Teda jen někteří, kdo na to mají morál. A výsledek se hned dostavil. Ondra po kotoulech v mokré trávě měl jakousi kožní reakci. Další součástí otužování je samozřejmě i raní koupání. Vzhledem k řasám v rybníce to ale občas bylo ne příliš příjemné, někdy až nereálné. Když to ale jde, tak se i pěkně vyblbneme.    Zatímco si družiny poměrně intenzivně připravovali lodě a další důležité potřeby, došlo i na schánění zásob. Protože to byla ale akce tajná a podpora byla neoficiální, museli si pomoci poněkud nelegální cestou. Návštěvu supermarketu po zavírací době jim dosti znepříjemňovali strážní roboti. Přes pár drobných úrazů a zásahů elektrošoky robotů, se nakonec podařilo všem nasbírat dostatek zásob na dlouhou cestu.
Odpoledne bylo představení lodí, vlajek, obleků a pokřiků. Lodě za to stály, hábity se také povedly, vlajky docela ušly (až na ty ztracence co ani vlajku nedodali), ale ty pokřiky, to byla tragédie. Někteří při nich málem usnuli, jiní byli tak bojovní, že by se jich nelekl žádnej živej tvor, natož nějakej netvor.
Na večerním nástupu došlo na trestání. Ano i na skautském táboře se musí trestat a to někdy i dosti důrazně. U nás se za ztracené a nalezené věci používá DöRösZ. Jeden čas to byl trest spíše symbolický, ale po té co si na ní někteří zločinci dávali své vlastní věci, museli jsme přitvrdit. A protože se nám nelíbil nepořádek na tábořišti, zavedli jsme princip kolektivní viny, a hned každý dával pozor, kde se co válí.
Další typickou součástí táborů jsou noční hlídky. Většina lidí a dokonce i těch hlídek si myslí, že je to pro případ přepadu, ale to je jen jeden z méně významných úkolů hlídky. Je totiž potřeba hlavně hlídat klidný spánek ostatních, hlavně na začátku tábora, neboť jsou v nezvyklém prostředí a pomáhat jim v případě jakýchkoliv problémů. Také ochrana před živly je důležitá. A kromě dalších úkolů je to i dobrý trénink k zodpovědnosti, sebeovládání a samozřejmě i odvaze.
Ve středu pak kluky čekalo překvapení. Roveři se na výzvědných výpravách po okolí seznámili s osazenstvem tábora v Jindřichovicích a pozvali tyto skautky k nám na společnou hru. Protože šiškama bojovat nechtěli, byli vybráni zákopníci navíc v jemnějším středověkém provedení. Kluci se trošku styděli ale když se Moskyt odvážně vrhl vpřed, pomalu ho následovali a s holkama skupinky vytvořili. Zákopníci se nehráli dlouho, neboť i zkušení hráči znervózněli s tolika holek kolem, že udělali školáckou chybu a soupeře ke své pevnosti dovedli. A zatímco se připravovalo další kolo, kluci si po svém zvyku dali šiškovku. A nakonec z toho byla hromadná bitka. Je však třeba přiznat, že bezhlavá nebyla a stále se drželi ony rozdělené skupiny. Dokonce i ti co se poctivě připravovali na další kolo, se ihned do bitky zapojili a protože se nikomu nic nestalo, byli všichni náramně spokojeni. Pak jsme nechali dávat holky klukům přezdívky a některé (např. šáteček) se skoro i ujali. Po cestě do tábora jsme ještě málem zašlápli zajíce velkého jak prasátko. Ten seděl schován asi 50 metrů od tábora a ani přechod hordy rozdováděnejch děcek ho příliš nevzrušil, až mě se leknul a bezhlavě skrz dav zdrhnul hlouběji do lesa. Po příchodu do tábora uchystali roveři pro kluky nemilé překvapení a to bodování. Před zraky zaujatých děvčat létaly stany jeden za druhým. Holky se pak svěřili, že ony by za takovýhle „pořádek“ ještě i nějaké body dostali, a že prej to máme dosti drsné. Pak už nás bohužel musely opustit, protože musejí dodržovat přísný režim (z důvodu nemoci) a být včas na večeři.

Ondra si z rozcvičky přinesl malou nepříjemnost Ubohy strazni robot ma poruchu Ondra zapisuje výsledky etapy Oběd v trávě Zatímco někdo odpočívá, jiní se snaží cosi vyrobit A výsledky stojí za toBachor dlabe chleb s maslem a korenim, mistni specialitu Fura má loď dosti vymakanou a obsahle vysvetluje jeji vyhody Pokřik ale byl hodně zoufalej a vlajka nikde Klíšták se nechce nechat zahanbit Vlajka Gi2A Gaiove při pokřiku Moskyt se nás snaží přesvědčit o tom, že jeho 30 válcová rachotina je nejlepší Ale i přes rozmáchlá gesta má v lodi trhliny Vlajka Pekelných nehtů I nehtáci maj svůj pokřik Hlavní předností lodě poslední družiny je její kapitán Robertek, jak Milan pyšně ukazuje. A taky pohon 100% recyklovatelný PET pohon Vlajka Xorku Ani jejich pokřik nebyl nijak bojovný Večerní nástup se změnil v přísné udělování trestů Tváří se odvážně, ale to neví, že jsme přitvrdili Teď už to ví A tady je důkaz, že to není žádná legrace Spravedlnost musí být - čípak je ta baterka do kamery? I pan šéf musí na trestnou lavici Společné klikování - vlčata i skauti UkUk je čistotný, když s ním nikdo nejde chodí k rybníku i sám a zatímco někteří spokojeně spinkají Někdo musí hlídat - ale první hlídka je pohoda Měsíc nad lesem Nástup na rozcvičku, ideálně jen v trenkách/kraťasech/plavkách I roveři se chystají na rozcvičku, mají však vlastní A protože je hezky, čeká nás Funky rozcvička - tentokrát návštěva ZOO A nakonec rychle k rybníku Synchronizovaný skok na UkUka I po ránu stíháme ve vodě blbnout Někteří umí skákat opravdu vysoko a jiní dávají šipky a sem tam i nějaké salto Letos bylo hodně motýlů a moc se nás nebáli Pro fotoaparát však pózovali jen výjimečně Rychle pro nože škrábou se brambory A zatímco službě oheň v kamnech dávno vesele hoří Bramborám to ještě chvilku trvá Všiměte si dovedně umístěného vrtáku, ještě se o něm zmíníme Pohled na kuchyň po práci ve chvilce volan býval stín u lesa velmi oblíben Zákeřné zranění Bleska - hádejte čím - no ano ostrou špicí vrtáku dovedně narafičeného v jídelně. Autor by zasloužil podobný zákrok Oběd opět v trávě, když bylo pěkně, byla jídelna skoro zbztečná Polední slunko je příjemně zastíněno vysokými stromy na kraji louky a tak se sem většina táborníků na polední klid uchyluje Hele to je jídelní pomůcka, ne zbraň Každý tráví polední klid po svém - někdo si čte někdo něco vyrábí, .... Odpoledne přišla příjemná návštěva Kluci jsou z toho trochu vyjukaní Vysvětlujeme pravidla hry Holky pozorně poslouchaj kluci už se trochu předváděj Ale míchat se se jim zatím moc nechce No tak kdo půjde k nám? Hrstka vedoucích Kluci jsou již rozdělení holky taky teď to ještě smíchat dohromady Fura k tomu má poznámky (jako obvykle) Rohlík dodává skupince odvahu k akci a sám se nenápadně vytrácí ke kuchyni, počká si až budou mít vedoucí čas na povídání Tak vše je vysvětleno a můžem do lesa Nepříjemné překvapení po návratu Si dělaj srandu ne? Já sem služba já sem v pohodě Dneska prej ne kamaráde No to je úroveň, no alespoň zase najdu pár ztracenejch věcí My by jsme za tohle ještě dostávali body

Dnes nás opustil Rohlík a tak zcela dle vlastních preferencí někteří truchlili. V zákličském deníku ovšem vyšla zpráva dne s velkým vykřičníkem a titulkem „Odjezd Tyrana“. Věříme, že redakce najde dostatek slušnosti a podá brzy vysvětlení.    Oba tyto dny bylo hlavní čiností (tedy kromě neustálohé blbnutí, které pomalu přivádíme k dokonalosti) koupání, protože je nehezké vedro a náš rychloosvěžovací rybníček je stálezelený. Tak jsme chodili na Chvalov, kde se skákalo a na mělčině pak stavěli pyramidy a trojkoně a podobné nesmysly. Rovněž se nám povedlo domluvit koupání v lomu u Mačkova, kde je pro změnu nové skákaci „prkno“ a pak i vysoká skála. Někteří jsme zkoušeli i salta a sem tam se někomu i povedlo. Co se etap týká, čekal kluky nákup lodi. Neměli to tak jednoduché, protože ji museli nenápadně kupovat po částech, a co si budeme povídat, kusy vesmírných lodí se jen tak po obchodech neválej. Často se jim stalo, že když někam přiběhli, byl již požadovaný kus lodě prodán jiné družince. Navíc je tento obchod nelegální a tak když je chytli pořádkové jednotky, měli zase po posledním kusu lodi. Přesto nějak nakoupili a mohli se vydat do vesmíru. Start byla ovšem náročná fuška. Ono dosáhnout únikové rychlosti není jen tak, a na představu o klidném a pohodlném sezení v kabině nevěřili ani ti největší optimisté. K večeru se ale rozzářili nad planetou čtyři sloupy ohně a daleká cesta kmodré planetě mohla začít.
Další zajímavou věcí, která v pátek podstatně ovlivnila další dění, byl odjezd roverů na CzechTek a příjezd mistra Hořici. Ten nám zahrál večer v týpku pár pěknejch písniček a tak se šlo spát opět velmi pozdě. Nemilá událost se stala tento den v kuchyni. Při manipulaci s vařící vodou došlo k nehodě a celej velkej kotel skončil na Kedově noze. Je jasné, že to bylo velmi nepříjemné a chudák malej si pak hezky dlouho postál v ledové vodě. Jediné co ho na tom mohlo těšit byla soustředěná péče celého dámského osazenstva tábora. Když jsem ale rozhodl o odebrání lavoru s vodou, nastalo pravé peklo. A když bylo nejhůř, odběhl se Ked vyřvat do lesa. Naštěstí brzy padla rosa a tak se mohl alespoň chladit v trávě. Zranění se sice postupem času docela hojilo, ale z hygienických důvodů byl o návštěváku odvezen domu. Je pravda, že zajistit čisté prostředí na táboře je hodně náročné. Navíc ho jeho činorodá povaha nenechala dlouho v klidu, a pořád chtěl něco dělat. Také se zjistilo, že měl u sebe nepovolené komunikační zařízení, když večer volali vyděšení rodiče, co že se mu stalo. Tak se na nástupu vybrali mobili od všech ostatních hříšníků, aby byl klid.
Ani dnes jsme neustali v budování tábora a pokračovali jsme další důležitou stavbou – saunou. S tou nám pomohl i Hořica a tak byla naše MegaSauna pro 20 lidí k večeru skoro hotová. po setmění nás navštívila první bouřka. A zde se projevila typická zvrhlost účastníků tábora. Místo aby po pečlivém upevnění stanů šli spát, vrhli se na noční louku a sledovali a fotili a natáčeli blesky a nadšeně při tom vejskali. My rozumější jsme si udělali piknik v udírně, a dle vyjádření jednoho nejmenovaného dodavatele sušenek, jsme to měli lepší jak doma u televize. Bouřky nás obešli z obou stran, ale ač nás těsně minuly, bylo opravdu na co se dívat.

           Moskyt se svým výtvorem - práce manekýna by mu šla, moc se při ní nenadře Blesk jde od prace manualní Ochrana aby mu nikdo neublížil? ... nebo mu jí někdo nasadil? Odpocinek pri polednaku Tady se neco deje, u toho nesmim chybet Další v preventivní ochraně celkový pohled Nejlepší je vše jen sledovat a moc se do toho nemíchat (teda jen občas obvykle je mnohem větší zábava se míchat) Kjokové konečně domalovali loď Fura se svou lodí Gejove startuji Merk obhlíží posádky Vrchní Merk vysvětluje, jak dostat nepozorovaně do kupy celou loď Malý pašeráček Milánek vypadá nenápadně, ale je velmi záludný a (všeho) schopný Chvalovský rybník Fura zkouší plachťáka a schůdkách u hráze byla docela tlačenice Tato dvojice řeší jako obvykle něco děsně závažného Kdysi jsme tu strašili kluky pijavicemi a tady je důkaz, že se tu můžou i potvory objevit Samozřejmě takovej úlovek vzbudil obrovský zájem Stejně jako žabka s tradičně sebevražednými sklony Ale byla hezoučká Klíště zaujatě poslouchá Co Ondra vypráví o své rodině Ostatně poslouchají všichni, že se i převlékat zapomínají Fura také sleduje, a botu poslepu vklídku nazuje Moskyt se letos zbláznil do různých 'doutníků' Chudák Martin má nohu jak meloun, a tak s námi namohl večer s tanci a zpěvy pomalu začíná Kůzle vypadá jako že se stydí Moskyt tančí mlýnek Fura zkouší kozáčka? Ale skákání přes cokoliv a kdekoliv, to máme nejraději dereš je dobrá koza, nebo kůň ??? a další skokan, přestože je rychlej jak blesk, až se nám rozmazal, je to Fura První skoky jsou nesmělé ale bude líp Honzík něco umí A bach to rozjíždí Kůzle se zeptal: mám skočit salto? odpověď: jestli to umíš? Kůzle se vrhá a ... ... dopadá tvrdě - prej na tvrdym to ještě nezkoušel, ale příště ... Tajemný noční přízrak, a pak se hlídky nemají bát Sledování hvězdiček Stožár v noci Hrátky se světlem začínají Večerní debata a občerstvení - ten jedinej co tam 'nemá co dělat, neb má už chrnět' je vykukující Furák vedení nikdy brzy spát nechodí, škodí to jeho pověsti Fura už má sic ponocování natrénováno, ale s těma ránama to ještě musí vypilovat Je krásné ráno, i Moskyt sňal některé své vrstvy A když je hezky užijeme si i rozcvičku - tentokrát to byla návštěva v ZOO Dřevo je až příliš častou součástí našeho tábora V kuchyni máme zdatné pomocnice služba stíhá jen přicmrndávat, ... a vůbec jí to nevadí! Kůzle si nese svačinku, mňam mlask přesnídávku. je pravda že už pomalu kojenecké chování opouští, ale obzvlášť když jde o jídlo tak si občas ještě vzpomene, navíc výživa je výživa, o tu se nepodělí asi nikdo Patlama patlama Rozkazy dáváma Svačinak je vítaným odpočinkem při práci A hlavně hodně bumbáma bumbáma a zase sekáma sekáma dokonce i walkrama ale taky řezama řezama, skoro jak motorama a hlavně taháma a taháma a nestačí už to? Tak rychle další kládu, nemám co dělat Moskyt si vždy umí najít tu nejlepší prácičku Chvíle klidu = Chvíle mučeníčka Moskyte, hraj to raděj na hezounka, na chytrost ti nikldo neskočí Nechte mě odpočívat, jsem už starej a chatrnej (a uslintanej - pozn. od Bachora) UkUK takovéto hrátky viditekně nemusí Včera jsme batikovali, a výtvory jsou už téměř suché a protože jsou barevné, jdou po nich děcka i motýli jak šílení Někteří mamuti jsou nepoučitelní, není proto žádny div, že vyhynuli Milan má zas hlad, jen o tom ještě neví Co Furu tak rozesmálo ??? Asi pohodlný způsob cestování k chvalovu (navíc ubohého koníka ověsil náušnicemi jak nějakou barovou kobylu) Kluci cosi sledují 3...2...1...START  -  a makáme makáme, úniková rychlost nejni zadarmo A ještě se trefit, navíc je čím dál větší tma Večer v týpku mnozí po náročném dni usínají I když Hóřa napřiklad zkratkama dokáže probudit skoro každého Dokonce i Ked se svou nohou přišel posedět (ono zkuste si taky se spálenou nohou spát) Moskyt i zpívá!! neuvěřitelné Fotohrátky pokračují No nevyděsili by jste se potkat v noci na hlídce takovéhleho ohnivého mužíčka? A tady došlo k samovznícení, nebo zásahu bleskem? V týpku je krásně, ale venku hrozí buřina Blesk nad lesem

  Po včerejší večerní bouřce není ani památky a tak můžeme na rozcvičku v klídku doběhnout až na Chvalov. K snídani jsme papkali vánočky, což také potěšilo. Dopoledne jsme strávili různejma prácema a hlavně stavbou megasauny. Projektovaná na přibližně 20 lidí, byla tato stavba opravdu obrovská, protože s dřívějšími pokusy na etapy nebo mačkání ve stísněném prostoru nebyli dobré zkušenosti. Odpoledne se merkové konečně dostali do volného vesmíru, a jak je jejich přirozeností, ihned zabloudili. Aby se to nepletlo, tak přišla pro změnu bouřka. 2 Grupy zbloudili a vrátili se do tábora, kde se rozjel kulturně hudební program v jídelně. zbylé 2 trávili ten nejhorší déšť v kapličce, a protože ochraná boží ruka byla nedostatečná, tak pak v zastávce, kde si rovněž zazpívali. Když tedy panovala taková nálada a šílenost u nás kvete velkými květy, není se co divit, že po večeři se místo ukrytí do sucha stal pravý opak. Někteří šílenci totiž přišli na to, že zatopené táborové náměstíčko krásně klouže a začala velká slajdovací akce. K vidění byli převážně pokusy po nohou, i když občas i ty skončili na zemi. Důvod byl ten, že ti co vyzkoušeli jízdu po zadnici či břiše, na kvalitu povrchu velmi žehrali a až na nejšílenější a nedobrovolné výjimky to již neopakovali. Když jsme chtěli přinést igelitovou fólii, kterou jsme měli ve výbavě, jako naschvál přestalo pršet. Vrhli jsme se tedy do posilovny abychom se zahřáli, protože bez pohybu zrovna teplo nebylo. Také zpěv a skandování nás udržovali ve varu, až po návštěvu rybníka. Ten byl mírně vzdutý, čistší a krásně teplý. Po návratu bylo nařízené poviné sušení oblečení a ideálně zalezení do spacáku, našli se tací, kteří stále jen v trenkách přišli se sušit do kuchyně a klepali se jak ratlíci. Mimochodem Moskytí trenky jsou bezva míč na vodní pólo. A protože Hóřa stále ještě trápil oslíka, byla v kuchyni ještě dlouho slušná zábava.
Protože ráno stále pršelo, byl posunutej budíček a nebyla rozcvička. Také bylo potřeba vytvořit zásobu dřeva, kdyby náhodou již pršet nepřestalo. Přestalo přiměřeně a tak mohla pokračovat etapovka výměnou zásob za temnou hmotu. Samozřejmě u překupníků, takže o dramatické situace v úzkém pásu vesmítu nebyla nouze. Lesní hra byla tradiční dešťová tedy vysílačky, protože při nich se nikdo moc nenamočí. Je pravda, že jistí zkušení experti to dovedli tak daleko, že když byla vysílačka jen za malym křovíčkem tak ji radějki nechali. To rozhodně není správné skautské chování a značně to zamrzí, obzvlášť když na to koukají ostatní.
Také mě hrozně štvala služba, kterou posunutej budíček naprudil, protože neměli co dělat. Došlo to tak daleko, že jsem si na ty sabotéry musel pořídit zastupujícího řvouna, což byl Ondra a tato role mu opravdu sedla. K večeři se dělali vdolečky, tak bylo opravdu co dělat, zase měli zdatnou pomoc, takže výmluvy, že nestíhaj byli opravdu trapné. Prostě dneska se tomu správnému chování moc nedařilo.
Na odpoledne připravil Blesk zajímavou hru, které byla ovšem tak složitá, že jen pravidla vysvětloval skoro hodinu. Pak se našli tací, kteří využili možnosti pravidel a svých postav tak, že se hra zvrhla někam jinam, než autor zamýšlel. Závěrečná bitka o Olymp ovšem byla dosti hustá. Škoda že ta pravidla byla tak složitá a tak se dostavilo více hádek, než zábavy. Příště to bude určitě lepší.
Holky nás stačili, ještě než odjeli, naučit vlasové kreace jako dredy apod. čímž dali náplń nejedné volné chvilce až do konce tábora. Na vdolečkách jsme si všichni pochutnali i přes to, že kluci koupili šlehačku na šlehání, což se bez šlahače špatně šlehá, a tak šlehačka byla jen tekutá.
Večer se ještě konal nácvik fireshow na návštěvák a myslím že to bude dost dobré. Předtím ještě Ondra zmaloval Moskyta, asi měli spolu nějaké nevyřízené účty.

Turbánků je stálý nedostatek, přesto se klidně válejí po celém tábořišti Fura se chystá na nástup A protože je příprava dostatečně dlouhá, můžeme se i vyhřívat na sluníčku Motýlek se přilétl podívat, co to varábíme A my vyrábíme saunu, což ho tak moc nezaujalo Zato UkUkův zadek, ten ho zaujal Nás zase zaujal on, což se mu docela líbilo a ochotně pózoval Vůbec neprojevoval žádné obavy a klidně nám sál z ruky Mamut čímsi zaujal Hořicu, a to je už co říct, protože toho jen tak něco nerozhází UkUk dostal nečekanou návštěvu Naše milé týpko, za deště téměř nezbytné I žabičkám mokro svědčí Jó Jó na táboře je pohoda Poledňák, čas odpočinku ... ..., relaxace, .... ..., ale i výtvarně výrobní činosti a zatímco někteří tvoří, jiní hovoří nebo alespoň okukují Případně karban chystají Walker se v kožedělné výrobě opravdu vypracoval, a spoustu zdařilých výrobků i rozdal ostatním Někteří jsou jak malí, mají hned po poledňáku hlad, ale papat nechtěj a nechtěj, tak se jim musí trochu pomoci a pak jsou zase zničení a unavení a zas by spali dál. No jak malí - jíst, spát a ..... chodit na látru Hóřa nezapře své plánované povolání, bez kamery ani ránu Moskyt jí ale musí poslouchat, tak je tak trochu odsunut   Blíží se další bouřka Když prší, blbneme alespoň pod střechou Tma je jak v noci Nejprve se blbne jen v jídelně To ovšem neznamená nějak poklidně Sochor montuje stativ, pro další natáčení Fura to zatím jen v klídku pozoruje ( i když se zdá, že je docela světlo, není tomu tak, to je jen zázrak digitální techniky a počítačové úpravy, protože jinak by na fotce nebylo skoro nic vidět) I ondra začíná poklidněji, ale co z toho vzejde .... Vojta buďto fotí a nebo šílí K pobavení všech ostatních Hóřa s Malým Oslem vyhrává pro zábavu služby při přípravš večeře, i pro ostatní Kenny bubnuje Vojta ve vzácné chvilce klidu Sochor má novou hračku - stativ Když je hnušně, všichni normální lidé se schovají. My blbneme venku. Jsme normální? - závěr si udělejte sami, jen buďte schovývaví, nás prý hřeje mládí a radost z pohybu Krásně to klouže a tenhle táboro kloužeme úplně po všem, tak proč toho nevyužít    Hromadnej rozběh Hromadná jízda hromadnej návrat a ještě jednou A samozřejmě i hromadnej pád  Takové blbnutí v bouřce je hrozně namáhavé, je třeba doplnit energii Teď vypadá skoro jako slušnej chlapeček, ale počkejte za chvilku Bachor jde na vše s náležitým klidem vhodným k jeho věku Lékařská kontrole, zda jsme bouři přečkali ve zdraví. aneb ukaž čipana. A von tam má ještě něco!!! POMOC UFOUNNN!!! Nový Moskytí účes NO COMMENT Nebuď smutnej, když je tak veselo Tohle už je lepší Co udělá dítě, když mu řekneš aby se obléklo aby nenastydlo? samozřejmě se svlékne do trenek a klepe kosu u kamen. Ještě že alespoň ostatní mají rozum Hóřa nezýve, hóřa řádně artikuluje  V kuchyni bylo veselo dlouho do noci A hodovali a pili až do rána bílého Ráno bylo uplakané, a tak věci k sušení na bráně asi příliš neuschnou Kuchyně po ránu byla prázdná, neboť služba měla 2 hodinky času navíc Včera bylo veselo, dneska je to horší Seriózní chlapeček??? Moskyt má nové tetování Honzík se na tu svačinu nemohl ani podívat. No jíst mu taky moc nešlo Zastupující řvoun v plné parádě NO COMMENT Je zádumčivý ... Naučíte nás to? Žvejk cosi vysvětluje Nazdárek slečnyBudou vdolky, kenny však nevypadá nadšeně. Že by se bál, že ho na ně nepustíme kvůli špíně? Ostatní projevují správné emoce Per to tam pod tlakem, je jich tradičně moc a moc Z Moskyta se stává téměř gangster. A image je nejdůležitější a když se ho nebojej normálně ... tak tomu trochu pomůže Tak tohle už vypadá zajímavě Roveři nedbají na počasí a jdou se vykoupat Dokonce i oni se občas mejou, co vy na to dětičky nemyté!?!?!? Moc se nehejbej, ať si to nerozmažeš Jasně, vypadáš s tim dobře i v kroji

Napsat komentář