Tábor 2016 – Čekanice – Návrat na Zemi

Letošní tábor probíhal opět na našem tábořišti v Čekanicích. Tentokrát jsme vyrazili už v pátek a díky tomu jsme si mohli trošku přispat, neboť vlak jede o dost později. Ač jsme měli spoustu věcí do velké dodávky se to pohodlně vešlo. Cesta probíhala v pohodě a brzy jsme se již na tábořišti pustili do vybalování, zařizování stanů a dalších nezbytných prací. Také jsme vyzkoušeli náš rybníček, má opravdu fajnovou vodu, i když trošku studenou. Kuba také poznal starou známou pravdu, že hlavou molo neprorazíš. Než nastal večer, měl už každý kde spát a mohli jsme si udělat ohníček abychom si opekli buřtíky. Hned první noc nás samozřejmě čekaly hlídky, aby všichni ostatní mohli klidně spát. Nikdo však nebyl nezvyklým prostředím nijak zaskočen a i předchozí práce dopomohla tomu, že všichni spali tvrdě až do rána.

Sobota začala po budíčku již rozcvičkou a utekla velmi rychle střídaním dalších prací a drobných her. Také jsme připravili táborový oheň, ale na ten již bohužel nedošlo, neb začalo pršet.

Proto jsme původně noční zahájení etapové hry měli až v neděli. Všichni se převlékli do skafandrů a generál Mamut jim vysvětlil situaci. Poté naskákali do výsadkových modulů a byli přepraveni na Zemi. Tam se přesunuli do tábora, a pokračovali v nutných dodělávkách. Při tom si vymýšleli názvy. Odpoledne pak vyrazili na průzkum okolí, kde je jen trošičku ohrožovali slimáci. Farmář Jimmy jim také rozdal vzorky fazolí, aby vyzkoušeli jak je na Zemi úrodná půda. Analyzátor vzduchu se bohužel trošku porouchal, a tak stále nikdo netuší, jestli se tu dá dýchat bez přístrojů. Ale až někdo jeho výsledky rozluští, třeba se bude moci zbavit alespoň části nepohodlného kusu skafandru. Mamut na nástupu pronesl citát o násilí, který snad mnohé inspiroval. Dali jsme si také první šiškovku a večer jsme konečně mohli zapálit i zahajovací oheň.

 

Napsat komentář